Zabezpieczenie dla firmy

tagi: ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa, ubezpieczenia


Zdjęcia naszego reportera
ekonomia pieniądz przedsiębiorstwa ubezpieczenia

W dobie kryzysu wiele firm traci płynność finansową, co stwarza niebezpieczną sytuację dla zasiadających w zarządzie i radzie nadzorczej.

Za upadłość spółki mogą oni odpowiedzieć osobiście, całym swoim majątkiem. Z tego powodu na całym świecie rozpowszechniło się Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej Członków Zarządu, w skrócie D&O od angielskiej nazwy Directors & Officers Insurance.

Jest to rodzaj ubezpieczenia dla firm, które zapewnia członkom władz spółki (zarządu, rady nadzorczej, prokurentom, pracownikom szczebla kierowniczego, ich rodzinom i spadkobiercom) ochronę przed roszczeniami związanymi z pełniona przez nich funkcją, polisa D&O pokrywa również koszty ochrony prawnej we wszelkiego rodzaju postępowaniach (także karnych i administracyjnych) oraz zapewnia pokrycie odszkodowania dla poszkodowanego. Posiadając ubezpieczenie d&o firma staje się bardziej wiarygodna dla partnerów handlowych i kontrahentów. Obecnie produkt jest powszechnie dostępny.

Zdecydowana większość przedsiębiorstw na świecie posiada takie ubezpieczenie, a w Polsce wykupiła je już co piąta firma. Broker ubezpieczeniowy może Państwu sprzedać polisę nawet na pół miliarda euro. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto wraz ze specjalistą przejrzeć wszystkie dostępne oferty i wybrać najkorzystniejszą opcję dla naszej firmy.

Zobacz także:

Dodany przez Marek Kowal | 2018-06-13

Więcej na ten temat

rss icon Coraz mniej polskich rodzin żyje na skrajnym ubóstwie

W Polsce obniżył się odsetek osób żyjących na skrajnym ubóstwie, zwłaszcza na rodzinach wielodzietnych. Na przestrzeni 2016 roku niemalże jedna trzecia rodzin, na których był przynajmniej troje dzieci, wyszła ze skrajnego ubóstwa, na którym była jeszcze rok wcześniej.

rss icon Polska Grupa Górnicza została spółką akcyjną

Działająca dotąd jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Polska Grupa Górnicza (PGG) był teraz spółką akcyjną. na piątek katowicki sąd rejonowy wpisał przekształcenie firmy do Krajowego Rejestru Sądowego - podał rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

rss icon Amerykański Senat liberalizuje prawo podatkowe

Amerykański Senat głosami republikańskiej większości po wielogodzinnej debacie przyjął na sobotę nad ranem czasu miejscowego ustawę o reformie systemu podatkowego. na listopadzie swoją wersję ustawy o reformie systemu podatkowego przyjęła Izba Reprezentantów.