Radca prawny

tagi: usługi prawnicze, radca prawny, prawnik


Zdjęcia naszego reportera
usługi prawnicze radca prawny prawnik
 • Kancelaria Radców Prawnych
  Sylwia Wiązowska Grehl
  ul. Wita Stwosza 19/20 lok. 1
  50-148 Wrocław
  tel. 71 725 39 30
  kom. 608 554 632
  fax. 71 715 64 67
  biuro@kancelariaswg.pl

  ul. Stanisława Kierbedzia 4
  00-728 Warszawa
  tel. 22 240 01 55
  kom. 507 175 566
  fax. 22 213 93 06
  biuro@kancelariaswg.pl

  http://www.kancelariaswg.pl

Usługi prawne świadczone przez specjalistów z uznaną renomą to gwarancja zwiększenia naszych szans w procesie dochodzenia praw przed sądem.

Radca prawny z Wrocławia to przedstawiciel zawodu uznawanego za profesję zaufania publicznego. Jego zadaniem jest świadczenie pomocy prawnej. 
Przedmiotem jego specjalizacji jest przede wszystkim udzielanie pomocy w postaci porad oraz konsultacji prawnych. W jego obowiązkach znajduje się także sporządzenie opinii prawnych oraz opracowywanie projektów aktów prawnych. Kancelaria radcy prawnego ma także możliwość reprezentowania swojego klienta przed sądami oraz różnego rodzaju urzędami. Tutaj radca może występować w roli pełnomocnika lub obrońcy. 
Każdy radca prawny w pełnieniu swoich obowiązków powinien się kierować przede wszystkim zasadami, które zawarte są w Kodeksie Etyki Radcy Prawnego. Jeżeli nie będzie się stosować do zapisów znajdujących się w kodeksie, może zostać nawet pozbawiony prawa wykonywania zawodu. Obecnie radca prawny ma możliwość świadczenia swoich usług na kilka sposobów. Może on pracować na przykład na podstawie umowy cywilnoprawnej. Zatrudnienie znajdzie także w spółkach cywilnych oraz spółkach prawa handlowego. 
Aby zostać radcą prawnym konieczne jest ukończenie studiów magisterskich na kierunku prawny w Polsce lub za granicą, jeżeli studia te uznawane są według polskiego prawa za równoprawne. Konieczne jest również posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych. Przed uzyskaniem tytułu radcy prawnego, konieczne jest odbycie trzy letniej aplikacji radcowskiej i zdanie egzaminu radcowskiego. Egzaminy sprawdzają kompleksowo wiedzę potencjalnego radcy.
Zobacz szczegóły na stronie: www.

Zobacz także:

Dodany przez Marek Kowal | 2018-03-22