Profesjonalny outsourcing księgowy

tagi: usługi outsourcingu księgowości, profesjonalny outsourcing księgowy


Zdjęcia naszego reportera
usługi outsourcingu księgowości profesjonalny outsourcing księgowy

Każdy przedsiębiorca ma wiele obowiązków, którym niezwykle ciężko jest sprostać.

Oprócz prowadzenia firmy, niezbędne jest dokonywanie rozliczeń z fiskusem, prowadzenie polityki kadrowej oraz zawieranie umów z kontrahentami. Wszystkie te czynności są bardzo czasochłonne. Dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na powierzenie chociaż części swoich obowiązków zewnętrznym firmą. Takie zjawisko określa się jako outsourcing. 
Inne przedsiębiorstwo wykonuje za właściciela firmy określone zadania, takie jak prowadzenie księgowości czy obsługa kadr i płac. W zamian za to przedsiębiorca dokonuje zapłaty za świadczone usługi. Jest to transakcja niezwykle korzystna dla obu stron. Usługi outsourcingu księgowości od wielu lat wybierane są przez właścicieli firm, którzy nie utworzyli działu księgowości w firmie bądź nie zatrudniają specjalisty z zakresu rachunkowości. 
Duże znaczenie ma fakt, że niezwykle łatwo jest znaleźć dobrą firmę, która zechce przejąć część obowiązków związanych z prowadzeniem innego przedsiębiorstwa. 
Profesjonalny outsourcing księgowy opiera się nie tylko na wzajemnym zaufaniu, ale również na klauzuli poufności. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi obawiać się wycieku swoich tajemnic handlowych. Warto wskazać, że usługi świadczone przez profesjonalne biura rachunkowe cechują się znacznie lepszą jakością, niż te, których można spodziewać się po młodym księgowym zatrudnionym w firmie. Przede wszystkim biura zatrudniają jedynie osoby, które posiadają znamienite kwalifikacje w zawodzie. Ponadto w przypadku, gdy konieczne jest prowadzenie księgowości pełnej, rachmistrzowie okazują niezbędny certyfikat uprawniający do takich działań.
Więcej informacji na stronie: http://bramorski.com

Zobacz także:

Dodany przez Marek Kowal | 2017-11-16

Więcej na ten temat

rss icon Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

rss icon Polacy kochają zakupy na kredyt

Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

rss icon Brexit: Polscy przedsiębiorcy nie kryją obaw

Brexit budzi niepokój wśród niemal jednej piątej polskich przedsiębiorców. Ponad 17 proc. ankietowanych przedstawicieli naszych firm był przekonana, że wyjście Wlk. Brytanii z UE będzie miało wpływ na ich działalność.