Kroki w sprawie rozwodowej

tagi: sprawa o alimenty, adwokat, rozwód


Zdjęcia naszego reportera
sprawa o alimenty adwokat rozwód
  • Kancelaria Adwokacka Piotr Waśko
    Adwokat w Pile, Złotowie i Wałczu
    al. Powstańców Wielkopolskich 1B/3
    64-920 Piła

    http://kancelaria-wasko.pl

Jeżeli mamy zamiar przeprowadzić sprawę rozwodową musimy mieć na uwadze to, że postępowanie sądowe w tej kwestii ma charakter osobisty.

Tym samym nie ma żadnej możliwości, aby rozwodu mógł zażądać prokurator, czy też przedstawiciel ustawowy małżonka. Jeżeli wiec chcemy przeprowadzić rozwód w pierwszej kolejności powinniśmy złożyć pozew. Dopiero po tym zdarzeniu sąd ma możliwość rozstrzygnąć sprawę. Naturalnie, jeśli samodzielnie nie umiemy napisać profesjonalnego pozwu z całą pewnością pomoże nam w tym adwokat Piotr Waśko 

Kiedy sąd nie orzeknie rozwodu? Istnieje kilka kwestii, w których to sąd nie orzeknie rozwodu. Przede wszystkim nie nastąpi to wówczas, kiedy miałyby ucierpieć małoletnie dzieci, a także wówczas, gdy jest to sprzeczne z zasadami społecznymi. Zastanawiając się nad rozwodem musimy mieć na uwadze koszty procesu. Na ogół jest to opłata stała w wysokości sześćset złotych. Dodatkowo poniesiemy koszty także wtedy, kiedy to toczy się sprawa o alimenty. Przebieg procesu rozwodowego W pierwszej kolejności sąd, do którego złożyliśmy pozew rozpatruje sprawę w czasie trwania rozprawy. Naturalnie może być więcej rozpraw, nie tylko jedna. Obowiązkowym elementem rozprawy jest przesłuchanie małżonków, a także zapoznanie się z dowodami, jeśli takowe istnieją. Co więcej sąd może także poprosić o zeznania świadków. Warto mieć na uwadze, że w roli świadków nie mogą występować małoletnie dzieci. 


Rozstrzygnięcie sprawy zapada w formie wyroku sądowego. W czasie tego wyroku określana jest wina małżonków. Wyrok orzekający rozwód Nie tylko wyrok na rozprawie sądowej może określać rozpad małżeństwa, lecz może dotyczyć wielu innych kwestii. Przede wszystkim sąd może orzec alimenty na drugiego małżonka, czy też ustalić alimenty na dzieci. Dodatkowo wyrok może dotyczyć władzy rodzicielskiej i określać kontakty z dziećmi. Naturalnie wyrok może dotyczyć także podziału mieszkania czy też wspólnego dotąd majątku. Kiedy już zapadnie wyrok mamy możliwość także wszcząć postępowanie odwoławcze.

Zobacz także:

Dodany przez Marek Kowal | 2017-11-20

Więcej na ten temat

rss icon Behawioralna biometria zastąpi hasła

W ciągu kilku lat możemy zapomnieć o hasłach dostępu. Smartfony same będą rozpoznawać użytkowników.

rss icon Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

rss icon Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.